Модел СФ-E автоматски хоризонтални Пакување Машинско - Кина Кингдао Songben Пакување Машини

Модел СФ-E автоматски хоризонтални Пакување машина

Краток опис:


 • ФОБ Цена:
 • Мин.нарачката Кол: 1 парче
 • Набавка Способност: 80 парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ


   Апликација: Погодна за пакување на различни солидна редовни производи, како што се бисквити, леб, mooncake, инстант тестенини, таблета, индустриски компоненти со лента производи.

  ModelSpecification

  SF-E

  450/99

  SF-E

  450/120

  SF-E

  450/150

  SF-E

  590/120

  SF-E

  590/150

  SF-E

  590/180

  Макс филм Широчина (мм)

  <420

  <420

  <420

  <560

  <560

  <560

  Пакување SizeL: Торба должина (mm) W: Производ Широчина (мм) H: Производ Висина (mm)

  L: 90-400

  W: 10-150

  H: 5-25

  25-40

  L: 100-400

  W: 10-150

  H: 10-30

  30-55

  L: 120-450

  W: 10-150

  H: 30-50

  40-75

  L: 100-400

  W: 30-200

  H: 10-30

  30-55

  L: 120-450

  W: 30-200

  H: 30-50

  40-75

  L: 140-480

  W: 30-200

  H: 40-70

  60-100

  Пакување брзина (комплети / мин)

  30-200

  30-180

  30-150

  30-150

  30-120

  30-100

  Димензија (mm)

  4800 * 1060 * 1800 (Вклучувајќи 3м Транспортни)

  4800 * 1200 * 1800 (Вклучувајќи 3м Транспортни)

  филмски материјал

  Топлина запечатување соединение филм, OPP / ПЕ, PT / ПЕ, AL / ПЕ, итн

  Вкупно Тежина (kg)

  1000

  1200

  моќност на мотор

  Главниот мотор 1.5KW 1 во собата; Филм мотор 0.75KW 1 во собата; Полнење Транспортни мотор 0.75KW 1 сет

  Напојување

  Еднофазен 220V, 50Hz

  вкупна моќност

  5KW

  QQ1 QQ2 QQ3


 • Претходно:
 • Следно: