Модел СФ-EH Сандаче движење Хоризонтална Пакување Машинско - Кина Кингдао Songben Пакување Машини

Модел СФ-EH Сандаче движење Хоризонтална Пакување машина

Краток опис:


 • ФОБ Цена:
 • Мин.нарачката Кол: 1 парче
 • Набавка Способност: 80 парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Примена: Компактен пакување за повисоки производи во пократок торба должина.


  Модел / Спецификација

  SF-EH3

  590/120

  SF-EH3

  590/150

  SF-EH3

  680/120

  SF-EH3

  680/150

  SF-EH3

  720/150

  Макс филм Широчина (мм)

  < 560

  < 560

  < 650

  < 650

  <680
  Пакување Големина L: BagLength (мм)W: ProductWidth (mm)H: ProductHeight (mm)

  L: 100-300

  Б: 30-170

  H: 15-80

  L: 120-350

  Б: 30-170

  H: 30-100

  L: 100-300

  Б: 30-260

  H: 15-80

  L: 120-350

  Б: 30-260

  H: 30-100

   

  L: 120-450

  Б: 60-260

  H: 30-100

   

  Забелешка: Ако без фалтата (производ ширина + производ Висина <200)

  Забелешка: Ако без фалтата (производ ширина + производ Висина <300)

  PackingSpeed (пакети / мин)

  30-80

  30-70

  30-70

  30-50


  Димензија (mm)

  4730 × 1200 × 1800

  (Вклучувајќи 3м подвижни)

  4730 × 1300 × 1800

  (Вклучувајќи 3м подвижни)

  филмски материјал

  Топлина запечатување соединение филм, OPP / ПЕ, PT / ПЕ, AL / ПЕ, итн

  Вкупно Тежина (kg)

  1200

  1200

  1300

  1300

  моќност на мотор

  Главниот мотор 1.5KW 1 во собата; Филм мотор 0.75KW 1 во собата; Полнење Транспортни мотор 0.75KW 1 сет

  Напојување

  Еднофазен 220V, 50Hz

  вкупна моќност

  (Ако нема други специјални додатоци) 6KW

  QQ1QQ2QQ3


 • Претходно:
 • Следно: