Модел СФ-J автоматски хоризонтални Семејство Пакување Машинско - Кина Кингдао Songben Пакување Машини

Модел СФ-J автоматски хоризонтални Семејство пакување машина

Краток опис:


 • ФОБ Цена:
 • Мин.нарачката Кол: 1 парче
 • Набавка Способност: 80 парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ


  Примена: Се користи за пакување на инстант замрзнати парен пунџа, варен ѓеврек, парен полнети пунџа, семејството пакет за француски леб, бисквити и Мути-пакет на поединечно завиткани шарени производи.


  Модел / Спецификација

  SF-J

  590/120

  SF-J

  590/135

  SF-J

  590/150

  SF-J

  590/180

  SF-J

  680/150

  SF-J

  680/180

  Макс филм Ширина

  <560

  <560

  <560

  <560

  <650

  <650

  Пакување Големина

  Должина (mm)

  Широчина (мм)

  Висина (mm)

   L: 90-400

  W: 80-200

  H: 30-55

   L: 90-420

  W: 80-200

  H: 35-65

   L: 90-420

  W: 80-200

  H: 40-75

   L: 90-450

  W: 80-200

  H: 50-90

  L: 90-450

  W: 80-220

  H: 40-75

   L: 90-450

  W: 80-220

  H: 50-90

  пакување

  Брзина (пакети / мин)

  20-60

  20-60

  20-60

  20-60

  20-60

  20-60

  Димензија (mm)

  5055 * 1130 * 1680 (Вклучувајќи 3M влез подвижни)

  материјал за пакување

  Се користи за топла запечатување соединение филм, OPP / PE, AL / PE, OPP / PE

  Вкупна тежина (kg)

  1200

  моќност на мотор

  Главниот мотор 1KW еден сет; Филм мотор 0.75KW

  Напојување

  Еднофазен 220V, 50Hz

  вкупна моќност

  5KW

  QQ1QQ2QQ3


 • Претходно:
 • Следно: