Модел СФ-N автоматски хоризонтални Бисквит на работ Пакување Машинско - Кина Кингдао Songben Пакување Машини

Модел СФ-N автоматски хоризонтални Бисквит на работ Пакување машина

Краток опис:


 • ФОБ Цена:
 • Мин.нарачката Кол: 1 парче
 • Набавка Способност: 80 парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Примена: Се користи за пакување на trayless шарени бисквити и слични производи

  Спецификација / Модел

  SF-N2

  450/150

  Макс филм Ширина

  < 420

  Пакување Големина

  Должина (mm)

  Ширина: (mm)

  Висина: (mm)

  L: 80-240

  Б: 40-80

  H: 35-70

  Пакување брзина (комплети / мин)

  30-80

  Димензија (mm)

  4500 * 972 * 1670 (Вклучувајќи влез транспортер, со исклучок на тласкач подвижни)

  материјал за пакување

   

  Се користи за топла запечатување соединение филм, OPP / PE, AL / PE, OPP / PE

  Вкупно Тежина (kg)

  1300

  моќност на мотор

  Главниот мотор 1KW еден сет; Филм мотор 0.75KW еден сет

  Напојување

  Еднофазен 220V, 50Hz

  вкупна моќност

  5KW

   

  QQ1QQ2QQ3

   


 • Претходно:
 • Следно: