Модел СФ-R автоматски хоризонтални смалуваат пакување машина со Shrink тунел - Кина Кингдао Songben Пакување Машини

Модел СФ-R автоматски хоризонтални смалуваат пакување машина со Shrink тунел

Краток опис:


 • ФОБ Цена:
 • Мин.нарачката Кол: 1 парче
 • Набавка Способност: 80 парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ


  Примена: Се намалува пакување за млечни производи, размена на инстант производи, козметика, дневни потреби.

  Модел / Спецификација

  SF-R

  450/120

  SF-R

  450/150

  SF-R

  590/120

  SF-R

  590/150

  SF-R

  590/180

  Макс филм Широчина (мм)

  <420

  <420

  <560

  <560

  <560

  Пакување Големина

  L: торба должина (mm)

  W: ProductWidth (mm)

  H: ProductHeight (mm)

  L: 100-400

  W: 10-150

  H: 10-30

    30-55

  L: 120-450

  W: 10-150

  H: 30-50

    40-75

  L: 100-400

  W: 30-200

  H: 10-30

    30-55

  L: 120-450

  W: 30-200

  H: 30-50

    40-75

  L: 140-480

  W: 30-200

  H: 40-70

  60-100

  PackingSpeed ​​(пакети / мин)

  30-180

  30-150

  30-150

  30-120

  30-100

  Димензија (mm)

  5030 * 1010 * 1650

  (Вклучувајќи 3 милиони Транспортни)

  5065 * 1130 * 1680

  (Вклучувајќи 3 милиони Транспортни)

  Shrinker (mm)

  2400 (2900) * 600 * 1750

  филмски материјал

  POF

  вкупна моќност

  машини за пакување: 5KW

  shrinker: 16-20 KW

  Напојување

  машини за пакување: 220VAC, 50Hz

  shrinker: 380VAC, 50Hz

  QQ1QQ2QQ3


 • Претходно:
 • Следно: