Модел гард автоматски хоризонтални Бисквит на работ Пакување Машинско - Кина Кингдао Songben Пакување Машини

Модел гард автоматски хоризонтални Бисквит на работ Пакување машина

Краток опис:


 • ФОБ Цена:
 • Мин.нарачката Кол: 1 парче
 • Набавка Способност: 80 парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ


  Примена: Се користи за пакување на trayless шарени бисквити и слични производи

  Модел / Спецификација

  SG450 / 120

  SG450 / 150

  SGN450 / 150-2

  Макс филм Ширина

  < 420

  < 420

  < 420

  Пакување Големина Должина (mm)Широчина (мм)Висина (mm)

  L: 130-400

  W: 35-100

  H: 30-55

  L: 130-400

  W: 35-100

  H: 30-75

  L: 130-260

  W: 35-100

  H: 30-65

  PackingSpeed

  (Пакети / мин)

  30-105

  30-105

  30-105

  30-200


  Димензија (mm)

  4300 * 1375 * 1840

  (Вклучувајќи влез транспортер, со исклучок на туркање подвижни)

  материјал за пакување

  Се користи за топла запечатување соединение филм, OPP / PE, AL / PE, OPP / PE

  Вкупна тежина (kg)

  1300

  моќност на мотор

  Серво мотор 0.82kw 3sets; Servo motor1.48kw 2sets

  Напојување

  Три фази, 380V, 50Hz

  вкупна моќност

  9KW

  QQ1QQ2QQ3


 • Претходно:
 • Следно: